به گزارش فارس، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان از کشورهای اروپایی خواست تا ائتلافی را برای توزیع مجدد پناهجویان تشکیل دهند.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، ماس امروز شنبه گفت که آلمان باید ائتلافی موسوم به کشورهایی که مایل به پذیرش پناهجویان هستند، در اتحادیه اروپا تشکیل دهد. این کشورها آمادگی پذیرش پناهجویان در دریای مدیترانه را دارند.

این اقدام در شرایطی صورت می‌گیرد که برخی از کشورهای اروپایی با هرگونه پذیرش پناهجویان در سالهای اخیر مخالفت کرده‌اند.

وزیر امور خارجه آلمان افزود: «ما باید با آن کشورهای عضو اتحادیه اروپا که آمادگی پذیرش پناهجو دارند، همراهی کنیم و از دیگر کشورها هم دعوت می‌شود که در این زمینه مشارکت داشته باشند.»

وی با اعلام اینکه آلمان  می‌خواهد که سهم قابل توجهی در این اتحاد داشته باشد گفت که اختلاف میان کشورهای اتحادیه اروپا در زمینه توزیع مجدد پناهجویان در بین کشورهای اروپایی نباید بیش از این با بن‌بست مواجه شود.

قرار است کشورهای اروپایی برای یافتن راهکاری برای نجات پناهجویان در هفته آتی تشکیل جلسه دهند. ماس ابراز امیدواری کرده است که در نشست پیش‌رو، گام سازنده‌ای در این زمینه برداشته شود.

مسئله ورود پناهجویان به اروپا در کنار رشد افراط‌گرایان در اروپا به ویژه در سالهای اخیر و در پی ورود موجی از پناهجویان به اروپا همواره نگرانی سیاستمداران را به دنبال داشته است. چندی پیش هم «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان ضمن هشدار درباره رشد افراط گرایی و قدرت گرفتن احزاب با گرایش‌های ملی‌گرایانه در اروپا گفت که باید اقداماتی صورت بگیرد تا از رشد افراط‌گرایی در اروپا جلوگیری شود.

نویسنده نوشته: حسینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید

مصرف‌گرایی در کمین کشورهای در حال توسعه

به گزارش خبرآنلاین، گزارش اخیر اتاق بازرگانی تهران از وضعیت

دستور وزیر بهداشت برای استخدام 8 هزار پرستار

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از صدور دستور استخدام

نرم افزار افزایش گرافیک و سرعت اجرای بازی ها

دانلود نرم افزار افزایش گرافیک و سرعت اجرای بازی